Kalendarz wydarzeń
listopad 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Aktualności

Podpisaliśmy 28 umów na projekty grantowe w „Teatrze w Remizie” w miejscowości Łączki-Pawłówek w Gminie Borzechów

Długo wyczekiwane wydarzenie jakim było podpisanie umów na projekty grantowe w zakresach: „Organizacja imprez i wydarzeń kulturalnych promujących walory historyczne, kulturowe oraz produkty regionalne i tradycyjne" oraz „Doposażenie zespołów i zorganizowanych grup działających w sferze kultury poprzez zakup strojów i innego wyposażenia (z wyłączeniem instrumentów muzycznych) z możliwością podnoszenia kompetencji oraz promocją" już za nami.
W godzinach popołudniowych 13 czerwca w miejscowości Łączki-Pawłówek w gościnnej gminie Borzechów miało miejsce spotkanie przedstawicieli stowarzyszeń i centrów kultury zorganizowane przez naszą LGD.

Okazją do spotkania było podpisanie umów na realizację projektów grantowych.
Zaprosiliśmy również osoby działające w stowarzyszeniach, centrach kultury angażujące się w działania związane z amatorskim teatrem.
- Jak zrobić teatr w remizie? –opowiedział Pan Michał Zgiet - Prezes Stowarzyszenia „Teatr w Remizie".
- Z zaproszeniem do współpracy z Oddziałem Lubelskiego Związku Literatów Polskich w obszarze słowa i kultury wystąpiła Pani Agnieszka Polak - Prezes Zarządu ww. oddziału.
- Opowiedzieliśmy o działaniach i dokonaniach amatorskich grup teatralnych działających na naszym obszarze.
- Grantobiorcy przy okazji wręczania im umów na realizację grantu przez przedstawicieli Zarządy LGD prezentowali wydarzenia kulturalne oraz inicjatywy będące przedmiotem projektów grantowych we wspomnianych wyżej zakresach.
Spotkanie zakończyła integracja przy ognisku, gdzie członkowie 3 grup artystycznych spontanicznie utworzyli zespół wokalno – instrumentalny z bogatym repertuarem piosenki studenckiej, ludowej, szant.
Dziękujemy Gospodarzom za udostępnienie obiektu, a wszystkim uczestnikom spotkania za przybycie i czynne udział w spotkaniu.

DSC 0016
DSC 0019
DSC 0080
Wyszukiwarka
Newsletter