Kalendarz wydarzeń
marzec 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Aktualności

Rozwój przedsiębiorczości na obszarze LGD "Kraina wokół Lublina"

Lokalna Grupa Działania Kraina wokół Lublina

Załączniki:
Pobierz plik (Program_spotkania_Przedsiębiorczośc.docx)Program spotkania Przedsiębiorczość[ ]409 kB

IV FORUM KOBIET W PIOTROWICACH

IV FORUM KOBIET W PIOTROWICACH


Liderki, animatorki, członkinie KGW i innych organizacji pozarządowych działających na terenie LGD „Kraina wokół Lublina" 4 marca w niedzielne popołudnie spotkały się na IV Forum Kobiet, które zostało zorganizowane przez naszą LGD w Centrum Kultury i Promocji Gminy Strzyżewice w Piotrowicach. Uczestniczki Forum znalazły w programie spotkania informacje przydatne zarówno w działalności społecznej jak i do podnoszenia osobistych kompetencji. Zaprezentowano bogatą ofertę szkoleń i warsztatów realizowanych w ramach projektów grantowych. O zasadach savoir-vivre'u „stołowego" opowiedziała specjalistka etykiety towarzyskiej Karolina Grochowicz - Stec. Jak odnaleźć swój własny styl i czy należy poddawać się trendom modowym doradzała Eliza Potocka – styl coach. Pomysłowość, kreatywność i pozytywne wrażenia estetyczne – to wszystko towarzyszyło konkursowi „Wiosenna aranżacja stołu" – uczestniczki stanęły na wysokości zadania i zaprezentowały bardzo efektowne nakrycia i dekoracje.

Forum zakończyło się dużą dawką dobrego humoru zaprezentowanego po mistrzowsku przez Mateusza Kwiatkowskiego i Olę Listoś z kabaretu FiFa RaFa.

Dziękujemy wszystkim uczestniczkom Forum za wspólnie spędzony czas, wyminę doświadczeń i rozmowy, które budują dobrą atmosferę współpracy i motywują do działania.
Forum odbyło się przy współpracy z Centrum Kultury i Promocji Gminy Strzyżewice w Piotrowicach oraz Stowarzyszeniem Rodzin Katolickich z Osmolic i Stowarzyszaniem Kobiet Aktywnych „Ale Babki" ze Strzyżewic – serdecznie dziękujemy.

Realizacja projektów grantowych

LGD „Kraina wokół Lublina” rozpoczęła realizację 4 projektów grantowych. 35 organizacji pozarządowych (Grantobiorców) otrzymało wsparcie na przeprowadzenie 79 szkoleń i warsztatów dla 2 200 uczestników.

W każdej z gmin członkowskich odbywają się lub w najbliższym czasie rozpoczną się zajęcia w następujących zakresach tematycznych:

- Warsztaty i szkolenia dla animatorów i liderów;

- Tworzenie sieci wymiany doświadczeń i dobrych praktyk w zakresie integracji społeczno – kulturalnej;

- Międzypokoleniowe warsztaty i zajęcia aktywizujące w zakresie integracji społeczno – kulturalnej;

- Aktywizacja społeczna seniorów.

Szczegółowe harmonogramy zajęć, plakaty informacyjne i zaproszenia zamieszczane są na stronie www.krainawokollublina.pl , zakładka „projekty grantowe”.

Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach mogą kontaktować się bezpośrednio z realizatorami zadań, poniżej zamieszczone są informacje o zajęciach w poszczególnych gminach.

Załączniki:
Pobierz plik (Bełżyce.docx)Bełżyce.docx[ ]10 kB
Pobierz plik (Borzechów.docx)Borzechów.docx[ ]12 kB
Pobierz plik (Bychawa..docx)Bychawa..docx[ ]15 kB
Pobierz plik (Garbów.docx)Garbów.docx[ ]12 kB
Pobierz plik (Głusk.docx)Głusk.docx[ ]12 kB
Pobierz plik (Jabłonna.docx)Jabłonna.docx[ ]10 kB
Pobierz plik (Jastków.docx)Jastków.docx[ ]12 kB
Pobierz plik (Konopnica.docx)Konopnica.docx[ ]13 kB
Pobierz plik (Krzczonów.docx)Krzczonów.docx[ ]12 kB
Pobierz plik (Niedrzwica Duża.docx)Niedrzwica Duża.docx[ ]12 kB
Pobierz plik (Niemce.docx)Niemce.docx[ ]13 kB
Pobierz plik (Strzyżewice.docx)Strzyżewice.docx[ ]12 kB
Pobierz plik (Wólka.docx)Wólka.docx[ ]13 kB
Pobierz plik (Wysokie.docx)Wysokie.docx[ ]11 kB
Pobierz plik (Zakrzew.docx)Zakrzew.docx[ ]11 kB

Walne Zebranie Członków - 26.02.2017r.

walneW poniedziałek, 26 lutego odbyło się Walne Zebranie Członków LGD "Kraina wokół Lublina".

Przedstawiono informację dotyczącą stanu realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju   dla obszaru LGD „Kraina wokół Lublina” na lata 2014-2020.

Następnie przedstawione zostały propozycje zmian w Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020. Dyskusja nad korektami w LSR zakończyła się podjęciem uchwały w tej sprawie. 

W kolejnym punkcie programu członkowie LGD "Kraina wokół Lublina" odnieśli się do planowanych w bieżącym roku naborów wniosków oraz działań informacyjnych i promocyjnych.

 

 

 

 

 

Wyszukiwarka
Newsletter