Kalendarz wydarzeń
listopad 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Aktualności

Umowa na pierwszy na Lubelszczyźnie inkubator przetwórstwa lokalnego

DSC 0686

Starosta Lubelski Paweł Pikula oraz Członek Zarządu Dariusz Gajo z ramienia Powiatu Lubelskiego podpisali w dniu dzisiejszym umowę z Zarządem Województwa Lubelskiego na realizacje projektu pt.: „UTWORZENIA INKUBATORA PRZETWÓRSTWA PRODUKTÓW PSZCZELICH W PSZCZELEJ WOLI”.

Czytaj więcej...

Podpisano umowę na projekt grantowy „Oznakowanie miejsc atrakcyjnych historycznie, kulturowo lub przyrodniczo”.

DSC 0667

W dniu 16 listopada 2018 roku została podpisana umowa na realizację projektu grantowego pomiędzy Samorządem Województwa Lubelskiego a Zarządem LGD „Kraina wokół Lublina".

To pierwszy z pięciu projektów grantowych, których realizacja rozpocznie się w 2019 roku na obszarze LGD „Kraina wokół Lublina”. Dzięki temu w gminach Bychawa, Garbów, Jabłonna, Strzyżewice i Wysokie oznakowanych zostanie 68 miejsc atrakcyjnych historycznie, kulturowo lub przyrodniczo. Tablice informacyjne umieszczone będą między innymi przy zabytkowych kościołach, cmentarzach z historycznymi nagrobkami, pomnikach przyrody, zabytkach architektury, oraz przy ścieżce dydaktycznej.

Czytaj więcej...

Zaproszenie na wyjazd studyjny

wyjazd Zapraszamy do udziału w wyjeździe studyjnym organizowanym w dniu 27 listopada 2018r. skierowanym przedstawicieli do instytucji kultury (ośrodków kultury i bibliotek) działających na terenie LGD „Kraina wokół Lublina".

Tematyka wyjazdu: „Dobre praktyki w zakresie animacji społecznej i kulturalnej".

Zgłoszenie należy przesłać na załączonym formularzu zgłoszeniowym do dnia 21 listopada na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Liczba miejsc jest ograniczona (po jednej osobie reprezentującej instytucję kultury z terenu LGD „Kraina wokół lublina") . W przypadku zgłoszenia więcej niż 1 osoby z instytucji druga osoba zakwalifikowana będzie na listę rezerwową i będzie mogła wziąć udział w wyjeździe w przypadku wolnych miejsc.

Wyjazd „Dobre praktyki w zakresie animacji społecznej i kulturalnej" organizowany jest w ramach realizacji Planu Komunikacji będącego załącznikiem do Lokalnej Strategii Rozwoju dla obszaru LGD „Kraina wokół Lublina" w perspektywie finansowej 2014-2020.

Załączniki:
Pobierz plik (formularz _wyjazd_27listopada.docx)Formularz zgłoszeniowy[Formularz zgłoszeniowy]543 kB
Pobierz plik (program.docx)Program wyjazdu[Program wyjazdu]10 kB

Wyjazd studyjny do województwa Kujawsko-Pomorskiego

W dniach 09-11 października 2018 odbył się wyjazd studyjny organizowany przez Lokalną Grupę Działania Ziemi Kraśnickiej do województwa Kujawsko-Pomorskiego w ramach projektu pt. „Turystyka kulinarna szansą na rozwój obszarów wiejskich" ,którego partnerem była Lokalna Grupa Działania „Kraina Wokół Lublina". A oto krótka fotorelacja z tego wydarzenia.

Wyszukiwarka
Newsletter