Kalendarz wydarzeń
kwiecień 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Aktualności

„Piknik Sołtysów 2017” już za nami

DSC 0137W niedzielę, 16 lipca w miejscowości Motycz (gm. Konopnica) spotkali się sołtysi z terenu powiatu lubelskiego na „Pikniku Sołtysów" organizowanym już po raz piąty przez LGD „Kraina wokół Lublina". W spotkaniu uczestniczyło ponad 250 osób: sołtysi ze wszystkich gmin członkowskich naszej LGD, przedstawiciele samorządów gminnych, członkowie LGD „Kraina wokół Lublina" oraz zaproszeni goście.

O aktualnej działalności LGD oraz planach na najbliższe miesiące informacje przedstawił Paweł Pikula – prezes LGD „Kraina wokół Lublina". O tym, jak działają sołtysi w powiecie kraśnickim z humorem i wierszem opowiedziała Małgorzata Latos - sołtys Mikołajówki w gminie Urzędów, przedstawiając bardzo ciekawą prezentację o swoim sołectwie.


Nie zabrakło też wrażeń artystycznych – wystąpił Zespół Śpiewaczy Rola z Motycza oraz „Słowianki" z Bychawy. Profesjonalne wykonanie regionalnych utworów ludowych zachęciło uczestników do wspólnego śpiewania.

Najwięcej emocji oraz dobrego humoru dostarczyły uczestnikom konkursy „parasportowe". Do udziału w konkursach zgłosiło się wielu dzielnych sołtysów, pomimo, że dyscypliny z pozoru nieskomplikowane - wymagały nie tyle siły co sprytu, a przede wszystkim dużo poczucia humoru.


Przy entuzjastycznym dopingu publiczności panie sołtyski i panowie sołtysi rywalizowali ze sobą w niecodziennych konkurencjach: ścigając się taczkami, jeżdżąc na czas hulajnogą, czy rzucając do celu kaloszem.

W trakcie Pikniku była również możliwość skorzystania z porad na stoiskach informacyjnych zorganizowanych przez: LGD „Kraina wokół Lublina", Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli – Zespół Doradców w Bełżycach, Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Biuro Powiatowe w Lublinie, Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Lublinie.


Natomiast najważniejszym i oczekiwanym przez wszystkich punktem programu Pikniku było rozstrzygnięcie „Konkursu na najciekawszą inicjatywę zrealizowaną przez sołectwo działające na obszarze LGD „Kraina wokół Lublina". Podsumowania konkursu dokonał przedstawiciel komisji konkursowej Mateusz Winiarski - Zastępca Dyrektora Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego. Wśród 10 zgłoszonych inicjatyw wyłoniono laureatów, którzy otrzymali nagrody finansowe oraz upominki:

Miejsce I – sołectwo Moszna – „Budowa Letniej Sceny w Mosznie"
Miejsce II – sołectwo Zaraszów - „Rewitalizacja Alei Kasztanowej w Zaraszowie"
Miejsce III: sołectwo Wierciszów - „Budowa boiska sportowego wraz z zapleczem na gminnej działce nr 200 nieużytkowanej od 1980 r. (teren po Kółku Rolniczym)"; sołectwo Bychawka Druga Kolonia - „Nasze Zacisze", sołectwo Motycz -„Dzień Seniora".
Miejsce IV: sołectwo Matczyn – Wojcieszyn „Społeczna budowa parkingu na wsi", sołectwo Spławy – „Remont i wyposażenie Remizy w Spławach", sołectwo Leśce - „Odtwarzamy klimat i zwyczaje lubelskiej wsi – Grupa teatralna z Lesiec – Cykl Widowisk Obrzędowych", sołectwo Olszanka – „Zimowisko w Olszance", sołectwo Kiełczewice Dolne -„100 lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kiełczewicach Dolnych, Rechcie – Strzyżewicach"

Dziękujemy wszystkim a szczególne sołtysom biorącym udział w konkursie, za aktywne uczestnictwo oraz miłą atmosferę sprzyjająca integracji i wymianie doświadczeń. Dziękujemy Gminie Konopnica oraz sołectwu Motycz za pomoc przy organizacji Pikniku oraz firmom, które przekazały swoje produkty na nagrody i upominki dla uczestników:
- Wytwórnia Koncentratów i Mieszanek Paszowych "AGROPOL" Wawryszuk A,M,P,T.Wilczek A,B. s.j.
- Lubsad Sp. z o.o w Motyczu
- Mirpol Sp. z o.o w Strzyżewicach

DSC 0088

DSC 0095

DSC 0119

DSC 0136

DSC 0137

DSC 0528

Wyszukiwarka
Newsletter