Kalendarz wydarzeń
wrzesień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Aktualności

Piknik Sołtysów

W dniu 13 lipca w „Domu Nasutów” (Nasutów, gmina Niemce) odbył się „Piknik Sołtysów” z terenu Lokalnej Grupy Działania „Kraina wokół Lublina”. W festynie uczestniczyło blisko 200 osób: sołtysi, przedstawiciele gmin członkowskich, członkowie LGD „Kraina wokół Lublina”.

Podczas imprezy przedstawione zostały informacje na temat dobrych praktyk w ramach programu LEADER i działalności LGD. Prezentowane były także projekty już zrealizowane, które otrzymały dofinansowanie za pośrednictwem naszej Lokalnej Grupy Działania.

Nie zabrakło również wrażeń artystycznych – wystąpił Zespół Teatralny z Lesiec (gmina Garbów) w przedstawieniu „Klin”. Po raz kolejny mogliśmy się przekonać jaki potencjał drzemie w aktorkach z Lesiec, potrafiły wzruszyć i rozbawić publiczność, która żywo reagowała na prezentowane w trakcie przedstawienia weselne perypetie Mani i Jontka.

Duże zainteresowanie i podziw wzbudził występ zespołu „Dysowiacy”. Profesjonalne wykonanie regionalnych utworów ludowych zachęciło uczestników do wspólnego śpiewania utworów, charakterystycznych dla naszego regionu.

Najwięcej emocji oraz dobrego humoru dostarczyły uczestnikom konkursy „parasportowe”. Do udziału w konkursach zgłosiło się wielu dzielnych Sołtysów pomimo, że dyscypliny z pozoru nieskomplikowane - wymagały nie tyle siły co sprytu, a przede wszystkim dużo poczucia humoru.

Przy entuzjastycznym dopingu publiczności panie Sołtyski i panowie Sołtysi rywalizowali ze sobą w rzucie wiązką siana na odległość, rzucie podkowami do celu, wbijaniu gwoździa, wyścigach z zasłoniętymi oczami i worku na głowie z pomocą „nawigacji” oraz w konkursie na najśmieszniejszy dowcip … o sołtysie.

Wszyscy uczestnicy konkursów stanęli na wysokości zadania i udowodnili, że radzą sobie nie tylko pełniąc odpowiedzialną funkcje sołtysa, ale też tworząc dobrą atmosferę sprzyjającą integracji i wymianie doświadczeń.

Podczas pikniku uczestnicy mogli spróbować regionalnych specjałów kulinarnych w formie „nasutowskiego stołu” z charakterystycznymi potrawami: zawijasem nasutowskim i bigosem burakowym.

Dziękujemy wszystkim za aktywne uczestnictwo oraz miłą atmosferę sprzyjająca integracji i wymianie doświadczeń, a pracownikom „Domu Nasutów” za współpracę przy organizacji spotkania.

Wyszukiwarka
Newsletter